Zebranie sprawozdawcze koła PZW nr.82 "SZUWARY" w Świętnie

Protokół z zebrania sprawozdawczego

koła PZW nr.82 „Szuwary” Świętno z dnia 03.02.2012r

1.Powitanie gości i członków koła obecnych na zebraniu-

kol. Lepka Andrzej- Prezes Koła nr.82 „Szuwary”.Liczba osób obecnych na zebraniu ….

2.Odczytanie planu zebrania.

3.Przedstawienie klasyfikacji końcowej zawodów wędkarskich za rok 2011 , oraz wyłonienie pierwszej trójki :

I miejsce kolega Dominik Piotrowski

II miejsce kolega Sławomir Piotrowski

III miejsce kolega Schönknecht  Jacek

4. Wybranie komisji uchwał i wniosków w składzie:

• Domagalski Jacek

• Stroiński Szymon

• Drajerski Tomasz

5. Odczytanie sprawozdania za rok 2011 – Prezes Lepka Andrzej

Koło nasze liczyło 68 członków, w tym 10 uczestników oraz 5 juniorów. Nastąpił wzrost o 3 wędkarzy w stosunku do roku ubiegłego. Zarząd spotkał się ośmiokrotnie, omawiano bieżące sprawy koła.

W 2011r zorganizowane zostało 7 zawodów, w tym 2 tury mistrzostw koła w wędkarstwie spławikowym i spiningu. Mistrzem koła na 2011 r w „spławiku” został kolega

Schönknecht Jacek a w spiningu kolega lebioda Eugeniusz. Zorganizowano również na różnych akwenach 5 zawodów dla kadetów i juniorów. Wzięło w nich udział 14-stu młodych adeptów wędkarstwa. Przy okazji zawodów dla najmłodszych przeprowadzono pogawędkę na temat regulaminu i sztuki wędkarskiej. Na ostatnich zawodach najlepszym wręczono puchary oraz drobne upominki dla wszystkich. W klasyfikacji na najlepszego wędkarza na czele uplasowali się: I miejsce Piotrowski Dominik, II miejsce Piotrowski Sławomir, III miejsce Schönknecht  Jacek. Cala trójka otrzymała pamiątkowe puchary. Niestety nie udało nam się wykonać w 100% planu założonego na 2011r. Nie zorganizowaliśmy spotkania nad woda oraz spotkania Zarządu. Również wieczorek taneczny nie odbył się z powodu dużej liczby imprez w tym terminie a co za tym idzie małej ilości osób chętnych na w/w imprezę. Udało nam się za to zorganizować wspólnie z Radą Sołecką wsi Świętno mistrzostwa Świętna w Kopa, w których brało udział 20 osób w tym członkowie naszego koła.

W 2011r członkowie naszego koła brali udział w pracach porządkowych w okolicach naszego jeziora oraz dbali o porządek przy placu koło kościoła jak i przed Domem Kultury gdzie znajduje się nasza siedziba. Nasza straż wędkarska przepracowała 19godzin na kontrolach okolicznych wód. Śmieci zebrane nad naszym jeziorem wywoziło MPGK Wolsztyn a finansował to Urząd Gminy w Wolsztynie, za co serdecznie dziękujemy. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować koledze Paczkowskiemu Józefowi za jego pracę na rzecz koła a szczególnie dbanie o porządek nad naszym jeziorkiem.

Członkowie naszego koła brali również udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Zarząd Rejonu. W Zbąszyniu zajęli wysokie czwarte miejsce.

Zarząd Okręgu zarybił nasz akwen narybkiem w ilości: 140kg karpia, 10kg lina oraz 5kg jazia. Łącznie 155kg ryb.

Dodatkowo z naszych środków uzyskanych ze sprzedaży okresowych zezwoleń zakupiono 50kg karasia i 50kg leszcza na łączną sumę 755zł.

Na koniec chciałbym podziękować całemu Zarządowi, wędkarzom, sponsorom,rejonowi oraz Zarządowi Okręgu za pomoc w realizowaniu naszych planów i statutowych obowiązków.

Życzę wszystkim dużo zdrowia, dobrych połowów, oraz „połamania kija”.

Prezes koła- Lepka Andrzej

6. Przedstawienie sprawozdanie finansowego za rok 2011- Skarbnik Paczkowski Aleksander.

7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

8. Udzielenie absolutorium Zarządowi Koła PZW Szuwary 82 w Świętnie.

9. Odczytanie planu pracy na rok 2012- kolega Andrzej Lepka

10. Przewidywane wydatki na rok 2012- skarbnik koła Paczkowski Józef. Preliminarz budżetowy na bieżący rok- jednogłośnie wszyscy za przyjęciem preliminarza.

11. Przedstawienie sytuacji Okręgu, zarybień, zawodów itp. kolega Derwich Zbigniew.

12. Wolne głosy i wnioski :

• Zatwierdzenie preliminarza finansowego na 2012r – uchwałę przyjęto jednogłośnie

• Uchwała w sprawie ubezpieczenia wędkarzy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Składka do Zarządu Okręgu w wysokości 1,-zł od wędkarza – uchwałę przyjęto jednogłośnie

• Walne Zebranie zobowiązuje Zarząd Koła do wystąpienia z wnioskiem do Zarządu Okręgowego w sprawie wypełniania rejestru połowu- uchwałę przyjęo jednogłośnie

• Uchwała w sprawie zmiany punktacji na zawodach wędkarskich

* Za pierwsze miejsce największa liczba punktów

* W zawodach dwuturowych klasyfikowani są wędkarze biorący udział w obu turach- uchwałę przyjęto jednogłośnie.

• Do ogólnej klasyfikacji będą brane wszystkie zawody z wyjątkiem zawodów z najgorszym wynikiem. Na siedem zaplanowanych zawodów pod uwagę brane będzie sześć najlepszych wyników- uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Krawczyk Piotr                                                         Lepka Andrzej

sekretarz koła                                                                  Prezes