Zebranie sprawozdawczo-wyborcze 18.01.2013

Protokół z zebrania sprawozdawczo-wyborczego

koła PZW nr82 „Szuwary” Świętno z dnia 18.01.2013r

1.Powitanie gości i członków koła obecnych na zebraniu-

kol. Lepka Andrzej- Prezes Koła nr 82 „Szuwary”. Liczba osób obecnych na zebraniu 20.

2.Odczytanie planu zebrania.

3.Przedstawienie klasyfikacji końcowej zawodów wędkarskich za rok 2012 , oraz wyłonienie pierwszej trójki :

I miejsce kolega Sławomir Piotrowski

II miejsce kolega Schőnknecht Jacek

III miejsce kolega Mikołajewicz Przemysław

4. Wybranie komisji uchwał i wniosków w składzie:

-        Krawczyk Piotr

-     Stroiński Szymon

-        Paczkowski Aleksander

5.    Odczytanie sprawozdania za rok 2012 – Prezes Lepka Andrzej

6.  Odczytanie sprawozdania finansowego za rok 2012 – skarbnik Paczkowski Józef.

7.   Odczytanie sprawozdania komisji rewizyjnej.

8.  Udzielenie absolutorium Zarządowi- jednogłośnie wszyscy koledzy za udzieleniem absolutorium.

9. Odczytanie planu pracy na rok 2013- kolega Andrzej Lepka

10. Przewidywane wydatki na rok 2013- skarbnik koła Paczkowski Józef. Preliminarz budżetowy na bieżący rok- jednogłośnie wszyscy za przyjęciem preliminarza.

11. Wybór komisji wyborczej w składzie :

- Mikołajewicz Przemysław

-  Paczkowski Aleksander

- Wyrwa Czesław

Po wyborze komisji wyborczej podano kandydatury na Prezesa koła PZW nr.82 Szuwary w Świętnie. Listę zamknięto na pozycji nr 1 z kandydaturą kolegi Andrzeja Lepki.

Po głosowaniu jednogłośnie

- Prezesem Koła nr.82 Szuwary w Świętnie został Lepka Andrzej.

- zastępcą Prezesa Samulak Tomasz

- skarbnik Paczkowski Józef

- sekretarz Krawczyk Piotr

-  gospodarz Drejerski Tomasz

Komisja Rewizyjna ukształtowała się w składzie:

- Ślebioda Eugeniusz

- Andrys Klaudiusz

- Schőnknecht Jacek

Do Sądu koleżeńskiego wybrany został :

- Domagalski Jacek

12. Przedstawienie sytuacji Okręgu, zarybień, zawodów itp. kolega Derwich Zbigniew.

13. Wolne głosy i wnioski :

-        Zatwierdzenie preliminarza finansowego na 2013r – uchwałę przyjęto jednogłośnie

-        Uchwała w sprawie ubezpieczenia wędkarzy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Składka do Zarządu Okręgu w wysokości 1,-zł od wędkarza – uchwałę przyjęto jednogłośnie

-        Uchwała w sprawie zmiany punktacji na zawodach wędkarskich

Koło nasze liczyło 82 członków, w tym 12uczestników  oraz 10 juniorów. Nastąpił wzrost o 14 wędkarzy w stosunku do roku ubiegłego. Zarząd spotkał się ośmiokrotnie, omawiano bieżące sprawy koła.

W 2012r zorganizowane zostało 8 zawodów, w tym 2 tury mistrzostw koła w wędkarstwie spławikowym i spinningu. Mistrzem koła na 2012 r w „spławiku” został kolega Mikołajewicz Przemysław a w spinningu kolega Jacek Schőnknecht. Zorganizowano również na różnych akwenach 4 zawodów dla kadetów i juniorów. Wzięło w nich udział 14-stu młodych adeptów wędkarstwa. Przy okazji zawodów dla najmłodszych przeprowadzono pogawędkę na temat regulaminu i sztuki wędkarskiej. Na ostatnich zawodach najlepszym wręczono puchary oraz drobne upominki dla wszystkich.

W 2012r członkowie naszego koła brali udział w pracach porządkowych w okolicach naszego jeziora oraz dbali o porządek przy placu koło kościoła jak i przed Domem Kultury gdzie znajduje się nasza siedziba. Nasza straż wędkarska przepracowała  29 godzin na kontrolach okolicznych wód. Śmieci zebrane nad naszym jeziorem wywoziło MPGK Wolsztyn a finansował to Urząd Gminy w Wolsztynie, za co serdecznie dziękujemy. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować koledze  Paczkowskiemu Józefowi za jego pracę na rzecz koła a szczególnie dbanie o porządek nad naszym jeziorkiem.

Członkowie naszego koła brali również udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Zarząd Rejonu. W Zbąszyniu zajęli wysokie czwarte miejsce.

Zarząd Okręgu zarybił nasz akwen narybkiem w ilości: 100kg karpia, 3kg bolenia, 15 kg lina, 2 kg płoci, 20 kg jazia oraz 50kg karasia. Łącznie 190kg ryb.

Na koniec chciałbym podziękować całemu Zarządowi, wędkarzom, sponsorom, rejonowi oraz Zarządowi Okręgu za pomoc w realizowaniu naszych planów i statutowych obowiązków.

Życzę wszystkim dużo zdrowia, dobrych połowów, oraz  „połamania kija”.

Prezes koła- Lepka Andrzej

Krawczyk Piotr                                                        Lepka Andrzej

sekretarz koła                                                               Prezes